Izolačné sklá

Naše okná sú v základe zasklievané kvalitnými izolačnými dvojsklami z francúzskeho koncernu Saint Gobain, plnenými argónom s rozmermi 4-16-4 mm a dosahujú koeficient prestupu tepla Ug=1,0 W/m2K! Vďaka týmto parametrom si môžete byť istí úsporou nákladov na vykurovanie a mimoriadnymi zvukovo izolačnými vlastnosťami - zníženie vonkajšieho hluku až o 32dB. Do naších okien sa dajú dať aj trojsklá, plnené argónom s rozmermi 4-12-4-12-4 a dosahujú koeficient prestupu tepla Ug=0,7 W/m2K! Vďaka týmto parametrom si môžete byť istí úsporou nákladov na vykurovanie a mimoriadnymi zvukovo izolačnými vlastnosťami - zníženie vonkajšieho hluku až o 33dB.

Izolačné dvojsklá a trojsklá sa už viac ako 30 rokov vyrábajú s kovovým vymedzovacím rámčekom, väčšinou z hliníka. Vplyvom veľmi vysokej tepelnej vodivosti hliníka sa v okraji izolačného dvojskla vytvorí vodivý tepelný most. Dôsledkom tohto tepelného mosta je možný častý výskyt vlhkosti na okraji okna.

Z vyššie uvedených dôvodov sa pri dvojsklách a aj pri trojskách zvyšuje význam tzv. ,,teplej hrany“. K najvyvinutejším riešeniam v tejto oblasti sa radí SGG SWISSPACER, ktorý je najpredávanejším tak zvaný „teplý rámik“ v Európe. Straty cez tepelný most v okrajovej oblasti dvojskiel a aj trojskiel sa jeho použitím znížia o 50 až 60 %.

Izolačné sklá 1 Izolačné sklá 2 Izolačné sklá 3

/div>