Nenahraditeľný pomocník v domácnosti: Prečo je dobré používať sieťky na okná? - Almik - Tieniaca technika, kvalitné okná a dvere

Nenahraditeľný pomocník v domácnosti: Prečo je dobré používať sieťky na okná?

Blížiace sa leto a jeho slnečné teplé dni v nás evokujú množstvo radosti. Tešiť sa môžeme nielen na príval novej energie a dlhšie dni, počas ktorých stihneme nejeden výlet, ale zároveň aj na jednoduchšiu údržbu nášho príbytku. Nemusíme kúriť, ani bojovať s nadmernou vlhkosťou. Vetranie by sme však nemali podceniť ani počas leta. Viete však, ako postupovať, aby sa váš dom nestal príležitosťou pre nevítaných hostí?

Sieťky na okná sa v rôznych materiálnych prevedeniach používajú už od nepamäti. Napriek tomu, že sú to skvelí pomocníci v domácnosti, mnohí si dodnes myslia, že pôsobia rušivo a kazia dojem dokonalého dizajnu. Nie je to však vôbec pravda. Keď sa spojí dnešný dizajn a všetky výhody, ktoré z ich používania vyplývajú, verte, že ich na oknách budete chcieť ešte dnes! Čím všetkým sú teda také nápomocné?

ŽIADNY NEŽIADUCI HMYZ

Veľkou výhodou okenných sieťok je, že s nimi môžete vetrať hoci aj celý deň bez toho, aby ste sa museli báť nežiaduceho hmyzu. Ten si totiž cez otvorené okno veľmi rýchlo nájde cestu dnu. Fakt je, že dnešný hmyz už dávno nie je len otravný, ale aj poriadne agresívny a nebezpečný, a to hlavne ak sú v dome prítomné aj malé deti. Sieťky tak pôsobia nielen ako clona pred intenzívne svietiacim slnkom, ale aj ako ochrana pred nechcenými štípancami.

DAJTE ZBOHOM NEPRÍJEMNÝM PLESNIAM

Najprirodzenejšou cestou, ako sa zbaviť nepríjemnej vlhkosti, ktorá vo väčšine prípadov prerastie až do odpudzujúcich plesní, je vetranie. To je však počas jednotlivých ročných období často problém. V zime vetráme nedostatočne kvôli nechcenému úniku tepla, v lete zas kvôli prehriatiu priestorov. V lete je preto ideálne vetrať v noci a verte, že vtedy vám sieťka na okne padne celkom vhod.

ODOLNÝ MATERIÁL A JEDNODUCHÁ MANIPULÁCIA

Dnešné sieťky na okná sú maximálne prispôsobivé a určite vám budú dokonale vyhovovať. Je totiž na vás, či ju chcete mať na okne umiestnenú po celý rok, alebo sa ju rozhodnete počas zimy zložiť. Dnešné materiály sú už natoľko odolné, že zvládnu aj vplyv náročnejšieho počasia a na okne môžu byť aj počas celého roka. S okennými sieťkami sa však veľmi jednoducho manipuluje, preto sa nemusíte báť, že by predstavovali problém pri umývaní okien či čistení okenných rámov.

FUNKČNOSŤ A ESTETIKA V JEDNOM

Vďaka dnešným šikovným typom prevedenia sú okenné sieťky nielen šikovným pomocníkom, ale zároveň aj štýlovým doplnkom. Aj v tomto prípade sa, samozrejme, prihliada na individuálne požiadavky zákazníkov. Dverovú sieťku môžete mať zabudovanú v lište, ktorá imituje okenný rám, avšak môžete využiť aj mechanizmus jej zrolovania do bočnej strany. Tento spôsob sa využíva najmä v prípade menších bytov a domov, kvôli efektívnejšiemu využitiu priestoru. V oboch prípadoch sieťka pôsobí ako súčasť okna, ktorá vám okrem svojho prirodzeného vzhľadu prináša aj množstvo výhod.

Napriek tomu, že výber okenných sieťok sa považuje za jednoduchú záležitosť, predsa len je to investícia na niekoľko rokov. Preto sa so svojimi otázkami neváhajte obrátiť priamo na nás. Vďaka dlhoročným skúsenostiam vám zodpovieme všetky otázky a zároveň vám pomôžeme vybrať taký typ, ktorý bude dokonale zodpovedať vašim požiadavkám.