Ako si vybrať tie správne dvere? – 2. Časť – INTERIÉROVÉ DVERE - Almik - Tieniaca technika, kvalitné okná a dvere

Ako si vybrať tie správne dvere? – 2. Časť – INTERIÉROVÉ DVERE

V druhej časti článku sa budeme venovať interiérovým dverám. Podľa čoho teda vyberať?

DODRŽTE ŠTÝL

Interiérové dvere by sa mali predovšetkým hodiť do štýlu, v ktorom máte ladený celý obytný priestor. V tomto prípade nejde len o farbu, ale aj o štýl prevedenia, opracovania a materiálu, z ktorého sú zhotovené. Ak máte miestnosti zariadené v klasickejšom štýle, rozhodne by ste z neho nemali vybočiť ani v prípade dverí. Pokiaľ však máte nábytok a bytové doplnky zladené v minimalistickom, trošku extravagantnejšom štýle, môžete siahnuť aj po inom, než len drevenom prevedení. Tu však treba dať pozor na to, aby ste nezašli do prílišnej extravagancie a prekombinovanosti jednotlivých materiálov. Pri výbere interiérových dverí treba brať do úvahy aj farbu steny okolo dverí.

KOMBINUJTE S PODLAHOU

Veľmi dôležitým prvkom interiéru je podlaha, ktorá je zároveň aj najvýraznejším prvkom celého obytného priestoru. Je preto veľmi dôležité, aby jej dvere, ktoré vyberiete, neodporovali. V opačnom prípade by priestor nevyzeral veľmi jednotne. Pri výbere dverí v závislosti od podlahy máte na výber dve možnosti. Buď ich vyberiete v rovnakej farbe ako je podlaha, ale zároveň o odtieň bledšie alebo tmavšie, aby tak miestnosť nepôsobila príliš fádnym a zliatym dojmom, alebo sa vyberiete cestou kontrastu. Veľmi pekne vyniknú napríklad tmavé dvere k bledej podlahe alebo naopak, bledý odtieň dverí k tmavej podlahe. Záleží od toho, čo sa vám páči viac.

MYSLITE NA DOSTATOK SVETLA

Základom príjemného domova je dostatok svetla. Ak teda hľadáte dvere do tmavej miestnosti, kam by ste radi vniesli kúsok svetla, mali by ste siahnuť po sklenených dverách, ktoré sú nie len zaujímavým prvkom do bytu, ale zároveň takto šikovne vyriešite problém s presvetlením miestnosti. Vôbec sa pri tom nemusíte báť toho, že by ste prišli o súkromie. Ak použijete mliečne sklo, máte to bez problémov. Toto sklo síce prepustí svetlo, ale nič cezeň nie je vidieť.

A ČO S DOPLNKAMI?

Ďalším dôležitým krokom pri výbere interiérových dverí je, že treba myslieť aj na dopracovanie detailov ako sú kľučky a kovanie. Tie by sa mali niesť presne v takom štýle ako aj bytové doplnky, predovšetkým garniže. Preto ak ste ich vybrali v kovovom prevedení, mali by ste ten istý materiál a aj farbu zachovať aj na kľučkách a pántoch dverí v celom byte.

Ak sa pri výbere dverí budete riadiť týmito pravidlami, nemáte čo pokaziť. Napriek tomu je vždy jednoduchšie, ak o radu požiadate odborníkov, nakoľko niekedy treba výber dverí riešiť individuálne v závislosti od typu stavby a tiež energetickej náročnosti. Preto neváhajte a príďte si pre radu priamo ku nám. Radi vám pomôžeme s výberom tých správnych dverí, ktoré vám ušijeme na mieru. www.almik.sk